Metin2 Pvp icon Düzenleme 2015 Anlatım

Metin2 Pvp icon Düzenleme 2015 Anlatım

metin2-pvp-icon

Oyun içinde görünen item iconları bazen hatalı olabilir veya karışıp farklı görüntüler gelebiliyor bugün size metin2 pvplerde bunun ayarını yapmayı öğreteceğim. Siz de bu sorundan dolayı konuyu okuyorsanız düzeltmek için gerekli olan şeylerin üstünden şöyle bir geçiyorum Eternexus pack açma programı , pack/locale , pack/icon bize lazım olanlar. İllaki hatadan dolayı değilde metin2 pvp sunucunuzda belki itemin iconunu değiştirmek istersiniz onun içinde bu konu size yardımcı olabilir.

Eternexsus ile localeyi açıyoruz ilk önce locale_tr\locale\tr klasörü içinde bulunan item_list.txt’yi açıyoruz. burada aşağıdaki resimdeki gibi görüntü karşınıza çıkacaktır.

.tga uzantı gördüğünüz dosyalar icon dosyalarıdır oyun içinde itemin üzerinizde görünen iconudur. eğer burda dosya yolu düzgün görünüp ama item iconu düzgün görünmüyorsa icon dosyamızda hata vardır. O zaman icon dosyamızı eternexus ile açıyoruz ve icon\icon\item içine giriyoruz item iconları burada bulunmaktadır. O zamanda karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor.

Görünen bu dosyalar item numaralarıyla adlandırılır. Değiştireceğiniz itemin adını bulup bu dosyaları Photoshop programıyla editleyebilir ve eternexus ile kapatabilirsiniz. Tekrar oyuna girdiğinizde iconu değişmiş olarak görebilirsiniz. Metin2 pvp serverlere reboot atmanıza gerek yoktur çünkü client taraflı bir değişikliktir düzeltip oyuna girdiğinizde düzelmiş olacaktır. iyi oyunlar dileriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

 

x

Check Also

Paladins Multihack Wallhack Crosshair AimBot 2017 indir

Paladins oyunu için hile arayan arkadaşlara Paladins Multihack hilesini yayınlıyorum, umarım işinize ...