Metin2 PVP EterNexus Pack Açma Düzenleme (Resimli) 2015 Version

Metin2 PVP EterNexus Pack Açma Düzenleme 2015

Metin2 pvp kurmada zorlu bir adım olduğu sanılan bir dier nokta ise pack açma. Dediğim gibi sadece sanıyorsunuz gözünüzü korkutmayın bir kaç kere pack açıp kapattığınızda alışmış olacaksınız ve metin2 pvp serverler packini istediğiniz gibi düzenleye bileceksiniz. Zaten adımları size resimli olarak tek tek anlatacağım indirme linkinide konunun en altında bulabileceksiniz. Bildiğiniz gibi bir de UNEPK pack açıcı var ama Eternexus daha seri ve daha kolay bir pack açıp kapatıcı. UNEPK’da ekleme yaptığınız dosyaları bir .xml dosyaya kayıt etmeniz gerekirken Eternexusda klasör içindeki dosyaları kendi otomatik seçer daha kolay bir işlem kullanıcı için. Ama eternexusla bildiğim kadarı ile item_proto açılmıyo bunun için UNEPK ya ihtiyaç duyabilirsiniz isterseniz önceden yayınladığımız UNEPK Pack Açma Düzenleme (Resimli) konumuzuda okuyabilirsiniz. Şimdi tekrar konuya dönelim ve pvp serverler’mızın packini açmak için kullanacağımız eternexus’u keşfetmeye başlayalım. En aşağıda linkten programı indirdiğinizi var sayıyorum. Bu programı bi klasöre alıyoruz. Ve başlıyoruz.

İşlem yapmak istediğiniz dosyayı yani metin2 pvp pack dosyalarını (diyelim ki locale_tr.epk ve locale_tr.eix) eternexus klasörü içine atıyorsunuz.

Attıkdan sonra Eternexus.exe programımıza tıklayarak açıyoruz. Program açıldıktan sonra File sekmesinden Extract Archive butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen pencere biraz önce dosya içine attığımız pvp serverler packini seçiyoruz (locale_tr.eix). Seçtikten sonra aç diyoruz ve açılmasını bekliyoruz.

Açıldıktan sonra artık eternexusu kapatıyoruz ve düzeltmek istediklerimizi oluşan locale_tr klasörü içinden düzeltiriyoruz.

TÜm düzenleme işlerini bitirdikten sonra artık sıra packi kapatmaya geliyor buda çok basit bir işlem. Dosyaları kayıt edip çıktıktan sonra tekrar eternexus açıyoruz File sekmesinden bu sefer Pack Archive seçiyoruz.

Karşımıza çıkan pencereden düzelttiğimiz packin klasörünü seçiyoruz.

Şeçtikten sonra packimizi kapatmaya başlıyor ve yeni locale bize veriyor işlem bu kadar şimdi indirme linkini veriyorum.

EterNexus İndir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

 

x

Check Also

Metin2 Hileleri Multihack 7x Kasılma Botu 2016

Metin2 Hileleri Multihack 7x Kasılma Botu 2016 Merhaba arkadaslar Metin2 oyununa ait ...