Lycan Hakkında Soru Cevap – Metin2 2015

Lycan-Metin2

Merhaba değerli Metin2Force okuyucuları! Kısa süre önce oyuna eklenen Lycan karakteri hakkında aklıma gelen ve sizler için kendim sorup kendim cevaplayacağım bir yazı yazmaya karar verdim. Buradaki sorular dışında sorunuz varsa elimden geldiğince cevaplayacağım ama şunu bilmenizi isterim ki bu karakter hakkında elimde çok az kaynak var. Bu nedenle yazıdaki içeriğin tamamen kişisel görüşlerim olduğunu belirtmek isterim.

1) Lycan nedir?

Lycan, Metin2′ye eklenen 5. karakterdir. Popüler kültürde kurtadama ve kurt benzeri insansılara verilen bir isimdir. Dota 2′de de aynı isimde bir karakter olması Gameforge’un yaratıcılık konusunda ne kadar zorlandığının göstergesi.

2) Lycan hangi silahları kullanabilir?

Lycan yanlızca Pençe sınıfındaki silahları kullanabilir. Bu silahlar oyuna yeni karakterle beraber eklenmiştir. Pençeler yanlızca Lycanlar tarafından kullanılabilir ve Lycanlar yanlızca pençe kullanabilir.

3) Lycanları ne ile savunabiliriz?

Öncelikle saldırılarına karşı doğrudan azaltma sağlayan efsun: Pençe Savunmasıdır. Bu da Lycan karakteri ile oyuna eklenmiştir ve basitçe Lycan karakterinden önce binlerce lira harcayıp dizilmiş efsun setlerini işlevsiz hale getirmiştir. Ayrıca oyuna tüm karakterler gibi Lycanlara karşı genel hasar azaltması sağlayan 61 lvl kalkanı, 90 lvl bileziği ve 103 kemeri eklenmiştir.

4) Lycan eğitimleri arasındaki fark ne?

Yok denecek kadar yok, yani herhangi bir fark yok, çünkü eğitim diye bir kavram yok. Gameforge tembelliğini konuşturup Lycan için sadece  bir sınıf oluşturmuş: İçgüdü… Karakterimiz 5. seviyeye ulaşınca köydeki eğitmenlerden yetenek almıyoruz. Doğrudan tek seçeneğimiz olan İçgüdü eğitimi karakterimize verilmiş oluyor.

5) Lycan’ın dişisi yok mu?

Hayır Gameforge’un tembelliğinden bahsetmiştim(bkz. 4), aynı şekilde oyuna bir model daha eklemeyi külfet olarak görüp Lycanı erkek olarak eklemişler. Yani karakter oluşturma ekranında seçili olan kısım Erkekse 5, Kadınsa 4 seçeneğe sahibiz. Harika.

Karakter çok yeni ve elimizdeki bilgiler yok denecek kadar az olduğu için sizlere cevap vermekte zorlanabiliriz. Ancak buna rağmen yukarıdakilere ek olarak sormak istediğiniz her soruya açığız.

Alıntıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

 

x

Check Also

Metin2 TR ETP (Ejderha Taşı Parçası) HIZLI PARA Nasıl Kasılır?

Merhaba, Arkadaşlar Bu Gün ki Konumuz ETP (Ejderha Taşı Parçası), şimdi anlatıcaklarımı ...